«COP25 - ԳործիրՀիմա» իրազեկության բարձրացման միջոցառման թվային արշավի զեկույց
Թվային արշավի զեկույցում ամփոփված են առցանց հարթակներում և սոցիալական մեդիաներում «COP25 - ԳործիրՀիմա» միջոցառման թվային ակտիվացման վերլուծությունը, արդյունքները, հիմնական դիտարկումներն ու եզրահանգումները։
Թվային արշավի հիմնական նպատակն էր բարձրացնել իրազեկումը 2019 թ․ դեկտեմբերի 2-13-ը անցկացված ԿՓՇԿ կողմ երկրների 25-րդ համաժողովի՝ COP25-ի ընթացքում քննարկված կլիմայի փոփոխության հարցերի վերաբերյալ, ինչպես նաև՝ ընդգծել Հայաստանի կողմից ՄԱԿ-ի ԿՓՇԿ-ով երկրի ստանձնած պարտավորությունների կատարման և կլիմայի բացասական հետևանքների մեղմման ուղղությամբ ձեռնարկված գործողությունները՝ որպես ԱլԳ երկիր և «ԵՄ-ը կլիմայի համար» ծրագրի շահառու: Արշավը նպատակ ուներ ընդլայնել հասարակության իրազեկվածությունը կլիմայի փոփոխության հետևանքների լուծման հարցում տեղական իշխանությունների ու պետական կառույցների, պետական և մասնավոր հատվածների, ինչպես նաև միջազգային հանրության հետ սերտ համագործակցության արդյունքում Հայաստանի գրանցած առաջընթացի մասին, ինչպես նաև՝ խրախուսել ԶԼՄ ներկայացուցիչների մասնակցությունը մրցույթին, որը միտված էր կլիմայի փոփոխության հարցերի բարձրաձայնելուն և Հայաստանի կողմից իրականացվող կլիմայական գործողությունների հանրայնացման խթանմանը:

Digital Campaign Report sets out the analysis, results, key observations and learnings of the digital activation of "COP25 - Time4Action" event across online platforms and Social Media.
The main goal of the digital promotion was to raise awareness of climate change issues covered during COP25 from Dec 2-13 2019 and to highlight the actions taken by Armenia for meeting country’s commitments under the UN Climate Change Convention and for mitigation of negative consequences of climate change as EaP country and the beneficiary of EU4Climate programme. The campaign aimed to broaden public awareness of Armenia’s progress made in addressing climate change impacts through close cooperation of Government authorities and state institutions, public and private sectors and international community, as well as to encourage mass media representatives to participate in a contest aimed at voicing about climate change issues and increasing the visibility of climate actions taken by Armenia.